Skip to main content
Careers

C. R. Bard, Inc. hakkında

 
Sağlık ve önleme alanında hastalar ve sağlık uzmanları için erken tanı, tedavi ve bakım sonrası yönetimi. Aslında Bard: tüm geçmişi boyunca, mükemmellik ve kalitede yeni standartlar belirlemek için sürekli çabalayan gelişmiş cihazlar ve tedaviler alanında sektörün lider firmalarından biri olmuştur.

Tarih Çizelgemize Bakın

Bizi teşvik edenler

Kalite, Doğruluk, Hizmet ve İnovasyon temel değerlerimiz çalışma şeklimizi belirler.

Misyonumuz

Müşterilerimizin kalite, doğruluk, hizmet ve inovasyon beklentilerini karşılayan, karlı biçimde geliştirilen, üretilen ve satılan, değer odaklı ürünlerle hayatları ve Sağlık Hizmetlerini geliştirirken aynı zamanda çalışanlarımız için fırsatlar yaratmak. Bunun sonucunda hissedar değerini en iyi duruma getirebilir ve tüm dünyada saygı duyulan bir Sağlık Hizmetleri şirketi olabiliriz.

Teknolojik İnovasyonun Geniş Tarihi

1900'lar
1920'lar
1930'lar
1940'lar
1950'lar
1960'lar
1970'lar
1980'lar
1990'lar
2000'lar
2010'lar
Charles Russell Bard, founder of C.R. Bard

1907

Charles Russell Bard (resimde gösterilmiştir), Fransız ipeği ithalatıyla uğraşan Amerikalı bir tüccardı. 1907 yılında, New York City'ye Gomenol ithal etmeye başladı.

1907

Avrupa'da üretilen, birçok hastalığın tedavisinde kullanılan Gomenol, Bard'ın tüberküloza bağlı idrar yolları rahatsızlığının iyileşmesine yardımcı oldu.

1923

C. R. Bard, Inc. resmi olarak kuruldu.

1925

Bard ilk ürün kataloğunu yayımladı.

John F. Willits and Edson L. Outwin

1926

Charles Russell Bard, şirketini Satış Müdürü John F. Willits'e (resimde solda) ve Muhasebeci Edson L. Outwin'e (resimde sağda) 18.000 Amerikan Doları karşılığında sattı.

Harris L. Willits

1929

Harris L. Willits (resimde), satış temsilcisi olarak Bard'da çalışmaya başladı.

Charles Russell Bard, founder of C.R. Bard, Inc.

1934

Şirketin kurucusu Charles Russell Bard öldü.

Davol Rubber Company historic illustration and patent application

1934

Rhode Island, Providence'da faaliyet gösteren Davol Rubber Company, Foley kateterleri üretmeye başladı.Bard, Foley kateteri ve diğer Davol lateks kateterlerinin tek distribütörü oldu.

Resim: yılında Davol Rubber Company, deney mühendisi olan Paul A. Raiche tarafından geliştirilen kauçuk kateterin, Davol Rubber Company'ye ait 1935 tarihli patent başvurusunu da gösteren bir resim.

1940

Norman Jeckel, ilk Amerikan dokuma kateteri ve bunu üretecek olan makineyi geliştirdi. New York'un Glens Falls bölgesinde U.S. Catheter & Instrument Corporation'ı (USCI) kurdu. Bard, Jeckel'in yeni kateterinin dağıtımını gerçekleştirmeye başladı.

1945

Harris L. Willits, Yönetim Kurulu üyesi oldu.

1948

Bard New York City'den New Jersey'de bulunan Summit'teki yeni binasına taşındı ve 1949 yılında, şirket merkezinde Davol ve USCI'den temsilcilerin de katıldığı ilk Bard satış toplantısı düzenlendi.

Dr. DeBakey

1954

Dr. DeBakey (resimde) ilk arteryel protezi geliştirdi.

Harris L. Willits

1955

Harris L. Willits (resimde), Bard'ın başkanlığına seçildi.

Edson L. Outwin, James Vassar, Harris Willits, and Edson S. Outwin at Canoe Brook Country Club in 1957

1957

Bard tıbbi uzmanlıkta elli yıllık bir geçmişi ifade eden 50. yıl dönümünü kutladı. Soldan sağa resimdekiler: Edson L. Outwin, James Vassar, Harris Willits ve Edson S. Outwin (Aralık 1957, Canoe Brook Country Club)

1958 Bardex Foley catheter advertisement

1958

Bard önceden sterilize edilmiş paketli ilk Foley kateteri piyasaya sürdü ve tesisin iç sterilizasyonunu gerçekleştirmek için tasarlanan sterilizatörü kullanmaya başladı. Resim: Sterilize edilmiş, paketli ürünlerin anında kullanıma hazır olmaları nedeniyle müşterilerinin paradan ve zamandan tasarruf etmesini sağlarken aynı zamanda kullanım kolaylığı sunduğunu anlatan 1958 Bardex Foley kateter reklamı.

Historical photo of C.R. Bard, Inc. headquarters in Murray Hill, NJ

1961

Bard Bard, New Jersey'in Murray Hill bölgesindeki 4650 metre karelik tek katlı yeni binasına taşındı (resimde). Tesisin büyümesi, şirketin ofislerini tek merkezde toplamasını sağladı.

BARD employee at Glens Falls, NY plant inspecting coronary catheters

1961

Bard - Bard, üroloji alanındaki çalışmalarını genişleterek kardiyoloji, radyoloji ve anesteziyoloji alanlarında da pazara yöneldi.

Resim: New York'un Glens Falls bölgesindeki tesiste bir Bard personeli, Bard'ın USCI Kardiyoloji ve Radyoloji Bölümü tarafından üretilen koroner kateterleri inceliyor.

Medical supply storage at BARD’s Bridgewater, NJ location and in-house sterilization operations

1964

Bard tıbbi plastik hortumların kalıplarını ve birleştirmesini yapan ilk şirket içi üretim operasyonunu başlattı.
 
Resim, sol: 1960'ların başında, New Jersey'in Bridgewater bölgesindeki Bard tesisinde steril ve tek kullanımlık tıbbi malzemeler istiflenmiş durumda.
 
Resim, sağ: 1960'larda önceden sterilize edilmiş hastane sarf malzemeleri gibi işçilikten tasarruf sağlayan araçların, lüks olmaktan çıkıp bir gereksinim haline dönüşmesiyle 1964 yılında şirket için sterilizasyon sisteminin kullanılmaya başlanması, Bard'ın üretim olanaklarını önemli ölçüde geliştirdi.

1965

Bard , hisselerin 2 hisse karşılığında 3 hisse verilerek bölüneceğini duyurdu.

Roland F. Simons

1966

Harris L. Willits, Yönetim Kurulu üyesi oldu. Roland F. Simons (resimde), Başkanlığa seçildi. Simons, 1960'lar boyunca Bard'ın araştırma ve geliştirme programlarının sayısının artırılmasına öncülük etti.

1966

Bard ve USCI birleşerek 25 yıllık bir birlikteliği sağlamlaştırdı.

1967

Bard, Georgia'nın Covington bölgesinde 9200 metre karelik bir tesis kurarak, üretim ve depolama operasyonlarını coğrafi olarak genişletti.

1967

Bard, hisselerin 1 hisse karşılığında 2 hisse verilerek bölüneceğini duyurdu.

1968

J. Wendell Crain, Başkanlığa seçildi.

1968

Bard'ın hisseleri New York Borsası'nda "BCR" sembolü ile işlem görmeye başladı.

Technicians at BARD subject samples of urological products to USP sterility testing

1968

Bard, New Jersey'in Murray Hill bölgesinde 16.000 metre karelik bir üretim tesisi kurdu.
 
Resim: Bard'ın New Jersey tesislerindeki teknisyenler, şirketin en yüksek ürün kalitesini elde etmeye yönelik kararlılığını destekleyerek. ürolojik ürün örneklerini Birleşik Devletler İlaç Kodeksi (USP) sterillik testine tabi tuttular.

Harris L. Willits

1971

Harris L. Willits, yalnızca yedi kişiye sunulan Tıbbi Cerrahi Üreticiler Birliği onur üyeliğine seçildi.

Jay Bhaat, manager of BARD Japan in 1977, speaks at a USCI seminar; BARD’s Medicon unit

1972

Bard, Bard ürünlerinin Japonya'ya ithal edilip burada satışa sunulması ve uluslararası üreticilerle yeni ortak girişimler oluşturulması için Japon Kobayashi Pharmaceutical Company, Ltd. ile birleşerek, bugün Medicon, Inc. olarak bilinen şirketi kurdu.

Resim, sol: Bard'ın Japonya yöneticisi Jay Bhatt 1977'de, Japonya'nın Tokyo kentinde USCI Bölümü seminerinde konuşuyor.

Resim, sağ: Yeni liderlikle, Bard'ın Medicon birimi, Japonya'nın tanı tabanlı geri ödemeye geçmesiyle iş açısından yeni fırsatlar gördü. Gerçekten 2004 yılında satışlar yüzde 27 oranında arttı. Resimde solda sağa: K. Minato, Y. Sakai ve T. Kashiwagi.

1972

Bard, hisselerin 1 hisse karşılığında 2 hisse verilerek bölüneceğini duyurdu.

BARD inspector in Santa Ana, CA examines components of blood oxygenators

1975

Bard, William Harvey Research Corporation'ı satın alarak, açık kalp ve baypas cerrahisi için kardiyopulmoner ürünler alanına girdi.
 
Resim: Kaliforniya'nın Santa Ana bölgesinde bir müfettiş, kardiyotorasik cerrahi için kullanılan William Harvey kan oksijenatörlerinin parçalarını inceliyor.

1976

Robert H. McCaffrey, Müdürlüğe ve Başkanlığa seçildi.

Robert H. McCaffrey, Harris Willits and George Maloney

1978

Robert H. McCaffrey, Yönetim Kurulu Başkanlığına ve İcra Kurulu Başkanlığına seçildi. George T. Maloney, Başkanlığa ve Operasyon Direktörlüğüne seçildi.
 
Soldan sağa resimdekiler: Yıllar içinde Robert McCaffrey, Harris Willits ve George Maloney, birçok Bard's policy: çalışanının değerlerinin bilindiği, samimi bir kurumsal kültür geliştirdiler.

1978

Harris L. Willits, Onursal Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

Doctor using BARD’s USCI catheter system

1979

Bard, cerrahlar için açık kalp cerrahisine daha güvenli ve daha düşük maliyetli bir alternatif sağlayan bir balon uçlu anjiyoplasti kateteri olan Gruntzig kateterinin üretimi ve satışına yönelik özel haklar elde etti.
 
Resim: Bir doktor, Bard'ın USCI kateter sistemlerinin birini kullanarak, kateterizasyon laboratuvarında bir anjiyoplasti operasyonuna hazırlanıyor.

Historical photography of Davol, Inc. location

1980

46 yıl süren bir birlikteliğin ardından Bard; Moncks Corner, South Carolina ve Clacton-On-Sea, İngiltere'deki Foley kateter üretim tesisleriyle birlikte Davol Inc.'yi (resimde) satın aldı.

1982

Bard, hisselerin 2 hisse karşılığında 3 hisse verilerek bölüneceğini duyurdu.

1984

Bard, Meksika'nın Nogales kentinde üretim tesisi kurdu.

1984

Bard  , Evermed'i satın alarak Bard Access Systems zinciri için platform oluşturdu.

1985

Avustralya'da Bard Bio-Spectrum Pty. Ltd. ortak girişimi kuruldu.

1986

Bard, hisselerin 1 hisse karşılığında 2 hisse verilerek bölüneceğini duyurdu.

Laboratories Bard in Paris; a cardiologist in the lab of Policlinico Umberto

1988

Bard UK/Europe ile USCI International'ın birleşmesiyle Bard Europe kuruldu.

Resim, sol:İtalya'nın Roma bölgesinde yer alan Policlinico Umberto laboratuvarındaki bir kardiyolog, 1988 yılında Bard Simplus ve Probe anjiyoplasti kateterlerini inceliyor. John Zoiner Photography'nin izni ile.
 
Resim, sağ: Fransa'nın Gentilly banliyösünde Laboratories Bard genel merkezi.

Edward A. Leskanic, David W. Prigmore, and Laurence E. Lindars. Seated: George A. Davis, William G. Little, Terence C. Brady Jr., George T. Maloney, and Robert H. McCaffrey

1988

Bard'ın - Bard'ın 1985 yılındaki Yönetici Komitesi, şirketin bölümlerini, girişimci birimler olarak faaliyet göstermeye ve pazardaki uzmanlıklarına göre organize olmaya devam etmeye yönlendirdi. Soldan sağa resimdekiler, ayaktakiler: Edward A. Leskanic, David W. Prigmore ve Laurence E. Lindars. Oturanlar: George A. Davis, William G. Little, Terence C. Brady Jr., George T. Maloney ve Robert H. McCaffrey. Bill Ray Photography'nin izni ile.

George T. Maloney greets visitors at C.R. Bard’s annual meeting

1989

George T. Maloney (resimde, Bard'ın yıllık toplantısında ziyaretçileri karşılıyor), Başkanlığa ve İcra Kurulu Başkanlığına seçildi. Samimi ve cana yakın kişiliğinin yanı sıra sorun çözme yetenekleri ve keskin zekası ile şirkette otuz yılı aşkın bir süre boyunca güçlü bir şöhret yarattı.

An I.V. nurse discusses cathether placement at a patient’s bedside with BARD employees

1989

Bard, Utah'ın Salt Lake City şehrinde faaliyet gösteren Catheter Technology Corporation'ı satın alarak vasküler erişim cihazları pazarındaki konumunu güçlendirdi. Burası, 1991 yılında Bard Access Systems, Inc.'nin bölüm genel merkezi oldu.
 
Resim: Ohio'nun Cincinnati kentindeki Christ Hospital'da bir I.V. hemşiresi, hastanın başında Bard Access Systems çalışanları ile kateter yerleşimi hakkında konuşuyor.

1991

Bard Electrophysiology Bölümü kuruldu

George T. Maloney

1991

George T. Maloney (resimde), Yönetim Kurulu Başkanlığına ve İcra Kurulu Başkanlığına seçildi.

1992

Bard Bio-Spectrum Pty. Ltd., Bard Australia oldu.

1992

Onursal Yönetim Kurulu Başkanı Harris L. Willits vefat etti.

1994

William Longfield (resimde), Başkanlığa ve İcra Kurulu Başkanlığına seçildi.

1994

Bard, Angiomed AG'yi (safra stenti) satın aldı.

BARD Corporate Healthcare Services logo

1994

Corporate Healthcare Services kuruluşu faaliyete başladı.

1995

William Longfield, Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

1996

Bard, IMPRA, Inc.'yi (vasküler prostetik ürünler) satın aldı.

A quality assurance auditor at Bard FiberOptic Technologies; the BARDEX Lubricath Foley catheter

1996

Bard Medical Division kuruldu.

Resim, sol: Fiber optikleri kullanarak yüksek teknoloji ürünü ürolojik görüntüleme cihazları üreten Bard FiberOptic Technologies (Ann Arbor, Michigan), 1990'ların sonunda şirketin teknolojik devrimine katıldı. Burada, kalite güvence denetmeni Donna Reese, bir inceleme gerçekleştiriyor.

Resim, sağ: Bard'ın ticari tescilli ürünü Foley kateterinin 1990'ların sonlarına doğru yenilenmiş hali olan BARDEX® Lubricath Foley kateteri.

A BARD employee conducts flow tests on PDLC

1996

Bard, Tayvan'daki Pacific Healthcare ile ortak girişim kurdu. Bard Çin, Kore ve Singapur'da satış ofisleri açtı.
 
Resim: Bard'da yeni ürün geliştirme ve kademeli ürün geliştirme süreçleri kesintisiz devam eder. Bard Bard çalışanı Hong le Nguyen, PDLC üzerinde akış testleri gerçekleştiriyor.

1998

Bard, kateterlerin yerleştirilmesinde kullanılan bir ultrason teknolojisi olan Dymax Inc.'yi satın aldı.

A BARD employee assembles the rod for a dual lumen wing retainer

1999

Bard, kateterlerin yerleştirilmesinde kullanılan bir ultrason teknolojisi olan Dymax Inc.'yi satın aldı. 1994 yılında Bard'ın, Vas-Cath'i satın alması, diyaliz kateterleri ve periferal balon anjiyoplasti kateter ürün serilerini genişletmesine yardımcı oldu.
 
Resim: Bard çalışanı Lena Diaz, çift lümen kanatlı tutucu çubuğunu takıyor.

2000

Bard, Surgical Sense, Inc.'nin varlıklarını ve Kugel® yaması ürün serisini satın aldı.

Timothy M. Ring and John Weiland

2003

Timothy M. Ring (resimde, solda), Yönetim Kurulu Başkanlığına ve İcra Kurulu Başkanlığına seçildi. John Weiland (resimde, sağda), Başkanlığa ve Operasyon Direktörlüğüne seçildi.. Her ikisi de Bard's policy:'ın 21. yüzyılda büyümeye devam etmesini sağlamak için selefleri William Longfield tarafından yetiştirildi. Şirketi yönetmeye başladıkları yıl net satışlar, sabit para birimi cinsinden yüzde 13 oranında arttı.
 
Gloria Baker Photography'nin izni ile.

Luminexx vascular stent; Ventralex hernia patch

2003

Bard Peripheral Vascular iştiraki kuruldu. Üst resim: Luminexx™ vasküler stent
 

2003

Bard, Biomedical Instruments and Products GmbH'den vakum destekli biyopsi cihazı teknolojisini satın aldı.
 

Successful BARD patient Herman Herndon, treated with ProSeed Brachytehrapy service

2003

Bard, Brakiterapi için bir iyot radyoaktif izotop çekirdeği şirketi olan SourceTech Medical, L.L.C.'yi satın aldı.

Resim: Hunter Herndon (Midlothian, Virginia), kendine ait vintage 1934 Ford Coupe'nin jantlarını siliyor. Herndon, küçük radyoaktif çekirdeklerin ultrason yardımı ile prostat bezine yerleştirildiği Bard'ın ProSeed® Brakiterapi hizmeti ile prostat kanseri tedavisi oluktan sonra hemen normal çalışma hayatına geri döndü.
 
Gloria Baker Photography'nin izni ile.
 

2004

Bard, ONUX Medical'in varlıklarını ve fıtık ve yumuşak doku onarımında kullanılan Salute® fiksasyon sistemini satın aldı.

BARD worldwide operations team

2004

Bard, hisselerin 1 hisse karşılığında 2 hisse verilerek bölüneceğini duyurdu.
 
2003 yılında Bard'ın dünya genelindeki operasyon ekibi, yaptıkları iyileştirmelerle kar marjını yüzde 3,2 oranında artırdı. Resimde sol üst köşeden saat yönünde: Üretimden sorumlu başkan yardımcısı Mark Walaska; kurumsal satın almadan sorumlu başkan yardımcısı Frank Maloit; operasyonel mükemmellik müdürü Scott Mummert; tesis müdürü Kevin Phoenix; üretim projelerinden sorumlu başkan yardımcısı John Moran; üretimden sorumlu başkan yardımcısı Ted Doorley; ve operasyonlar başkan yardımcısı Joe Cherry.
 
Gloria Baker Photography'nin izni ile.

2005

Bard, stres üriner inkontinans tedavisinde kullanılan, implante edilebilir yumuşatıcı madde TegressT™ dahil olmak üzere Genyx Medical'in varlıklarını satın aldı.

2006

Bard, StatLock® kateter sabitleme cihazları üreticisi Venetec International, Inc.'yi satın aldı.

BARD 100th anniversary seal

2007

Bard kuruluşunun 100. yılını kutladı.

Bard LifeStent

2008

Bard, Arizona, Tempe'de faaliyet gösteren Bard'ın Periferal Vasküler bölümü tarafından satılan LifeStent® (resim) ürününü Edwards Lifesciences'tan satın aldı.

2009

Bard, SFA (yüzeye yakın femoral arterler) endikasyonu için LifeStent®'in FDA PMA onayını aldı.

2010

O güne kadar yapılan en büyük satın alma işlemi: Bard, SenoRx, Inc.'yi satın alarak tam göğüs biyopsisi ve markör segmentlerinde liderliğe yükseldi.

 

Medivance Arctic Sun

2011

Bard, terapötik hipotermi alanında pazar lideri olan Medivance, Inc.'yi satın aldı. Medivance'ın Arctic Sun® ürün ailesi, hasta sıcaklıklarının invazif olmayacak şekilde etkili biçimde yönetilmesini sağlayacak güçlü bir teknolojidir.

Lutonix transliminal angioplasty (PTA) balloon

2011

Bard, ilaç kaplı perkütan transluminal anjiyoplasti (PTA) balonunun geliştiricisi olan Lutonix, Inc.'yi satın aldı. Lutonix, periferal arteryel hastalığının tedavisinde ilaç kaplı balonları kullanmak için FDA tarafından onaylanan, yalnızca araştırma amaçlı cihaz muafiyeti (IDE) denemesini yapan ilk şirkettir.

Neomend logo

2012

Bard, püskürtülebilir cerrahi doku yapıştırıcıları ve anti-adhezyon ürünlerinin önde gelen geliştiricisi ve tedarikçisi olan özel Neomend, Inc. şirketini satın aldı.  Bu birleşme, Bard'ın Davol iştirakindeki cerrahi alanlar için iş fırsatlarını önemli ölçüde geliştirdi.

Medafor Arista MPH hemostat

2013

Bitki esaslı hemostatik maddelerin önde gelen geliştiricilerinden ve tedarikçilerinden olan Medafor, Inc.'yi satın aldı. Medafor’s Arista® MPH Hemostat, ürünü, geleneksel yöntemlerin yetersiz ya da uygulanamaz olduğu kanamaların kontrol altına alınmasında bir birleşik hemostatik madde olarak kullanılmaktadır. Bu satın alma, Bard 'ın Davol iştirakindeki cerrahi alanlar için iş fırsatlarını önemli ölçüde geliştirdi.

BARD electrophysiology logo

2013

Bard, Elektrofizyoloji işletmesini kaldırdı ve belirli varlıklarını Boston Scientific Corporation'a sattı.

2013

Bard, silikon üriner inkontinans ve ürin drenaj ürünlerinin önde gelen geliştiricileri ve tedarikçilerinden olan Rochester Medical, Inc.'yi satın aldı. Bu birleşim, Bard 'ın global üroloji evde bakım pazarındaki konumunu geliştiren, önemli bir stratejik hamledir.

Lutonix 035 drug coated balloon

2014

The Lutonix® 035 İlaç Kaplı Balon ABD'de Femoropopliteal Oklüzif Hastalığının tedavisi için FDA tarafından onaylanan ilk İlaç Kaplı Balondur. Lutonix® 035 DCB, terapötik dozda paklitaksel ilacı ile kaplı bir anjiyoplasti balonudur. Aynı zamanda femoropopliteal arterlerde periferal arteryel hastalığı (PAD) olan hastalarda kan akışının sağlanması için damarın standart mekanik dilatasyonunu da kullanır.

XenMatrix AB surgical graft antibacterial-coated regenerative collagen matrix

2014

XENMATRIX™ AB Surgical Graft Antibakteriyel-Kaplı Rejeneratif Kolajen Matrisi MRSA, E. coli ve pre-klinik modellerdeki diğer bakterilerin greft üzerinde kolonizasyonunu engellediği kanıtlanan ilk anti-bakteriyel kaplamalı, çapraz bağlı olmayan domuz dermal greftidir.1,2 Greftte, zorlu ventral fıtık onarımı için benzersiz bir greft koruması seviyesi sunan, iyi karakterize olmuş Rifampin ve Minocycline antibiyotikleri bir arada kullanılır.
 
1. IMS Verileri, Q2 2014, 550 K arama, fda.gov.  
2. Pre-klinik veriler dosyada yer alır; sonuçlar klinik performansla aynı olmayabilir.
 

2015

Bard, Japonya'daki ortak girişimi Medicon, Inc.'nin tamamını satın aldı.

2016

Bard, Liberator Medical Holdings, Inc.'yi satın aldı. Liberator, Dayanıklı Tıbbi Ekipman (DME) olarak sınıflandırılan tıbbi ürünlerin doğrudan tüketiciye dağıtımını sağlayan bir distribütördür.