Skip to main content

Liderlerin Tercihi

Liderlerin Tercihi

Dünya üzerindeki en büyük ikinci nüfusa sahip Hindistan, doğal olarak fıtık onarımı ürünleri açısından en büyük pazar fırsatlarını sunan ülkelerden biridir. Bard 2004 yılında burada doğrudan satış faaliyetlerine başladı ve 2012 yılının başlangıcındaki satış ekibi genişlemesi, işi hacmini sadece dört yılda dörde katladı. İşte bu zamanlarda Yeni Delhi'deki Max Institute of Minimal Access, Metabolik ve Bariyatrik Cerrahi Kürsü Başkanı Dr. Pradeep Chowbey, Davol'un fıtık onarımı ürünlerini kendi standart uygulaması olarak benimsedi.
 
Dalai Lama'ya hizmet etmiş bir cerrah olan ve Hindistan başkanının onursal cerrahı Dr. Chowbey, yaklaşık yirmi yıldır minimal invazif prosedürler gerçekleştirdiği Hint yarım adasında laparoskopik ventral fıtık onarımı (laparoscopic ventral hernia repair - LVHR) cerrahisinin öncülerinden biridir. LVHR için anterior tarafta kaplamasız hafif monofilament polipropilen filenin ve posterior tarafta Sepra® technology1 teknolojisini temel alan emilebilir hidrojel bariyerin bulunduğu Ventralight® ST Mesh'e güveniyor.

Alçak profilli olmasına atıfta bulunan Dr. Chowbey, “Ventralight® ST Mesh, kolay kullanılıyor ve yerleştiriliyor; hatta trokarlara daha büyük file boyutları bile kullanılabiliyor," diye açıklıyor. “Diğer filelerden farklı olarak hidrojel bariyeri seviyorum.” Hidrojel bariyer, dokunun fileye yapışma riskini en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır.2 "Bana ve deneyimlerime göre Ventralight® ST Mesh, benzersiz hidrojel bariyeri sayesinde daha güçlü bir onarım ve daha iyi hasta sonuçları sağlıyor," diyor.


Filenin kendisi, başarılı bir fıtık onarımı prosedürünün bileşenlerinden sadece biri. Depending on the nature of the individual case, Dr. Chowbey, ilgili vakanın yapısına bağlı olarak Hindistan'da yeni piyasaya sürülen ve tutturucuya yapışmaları en aza indirmek için tasarlanan, açıkta metal uç kalmasını önleyen yumuşak bir polietereterketon kapak içeren SorbaFix™ Absorbable Fixation System veya CapSure™ Permanent Fixation System'i kullanıyor. "CapSure™ fiksasyon sistemi, kullanmak istediğim ürünlerden biriydi," diyor. “İlk deneyimlerim umut verici.”

Dr. Chowbey gibi saygı duyulan cerrahların desteği ve fıtık onarımı cihazlarının henüz yeni girdiği dev bir pazar olması sayesinde, Hindistan'da BARD'ın potansiyeli de çok umut verici görülüyor.

 

  1. Preclinical data on file at C. R. Bard. Results may not correlate to performance in humans.
  2. Sepra technology is licensed from Sanofi Genzyme.